Londra'nın en minik, en tatlı Vintage butiği/London's ti

Fur Coat No Knickers. 
Hem de gelinlere özel! İçerde dantel ve pudra tonlarında vintage gelinlikler, gelinler için saç aksesuarları, şapkalar. İçeri girer girmez bir gülümseme yayılıyor yüzünüze. Vitrin bugüne kadar gördüğüm en cici vintage butik vitrini. Girişte hemen solda üstüste vintage bavullar, hemen yanındaki ayaklı iskelette vintage şapkalar. Masif ahşap bir dolabın içinde elbiseler, gelinlikler.

Fur Coat No Knickers.
What's more? It's for brides only! Vintage gowns in chancery lace and blusher tones, hair accessories, hats. As soon as you walk in, you have this silly smile. The window is the sweetest vintage window ever. On your left, there is a pile of vintage suitcases and right next to those vintage hats on a rack. Then the gowns and dresses in a solid wooden dresser.

Keşke evlenmeden bilseymişim burayı. Gelinliğimi kesin buradan alırdım. Hele o saç
 aksesuarları! Taşlı, çiçekli taçlar, broşlar, küpeler, kolyeler. Evlenecekseniz bu mağazaya mutlaka göz atmalısınız derim. Londra'ya kadar gitmenize de gerek yok. Tıklamanız yeterli.


I wish I knew the place before I got married. I would definitely get my gown from here. And those hair accessories! With stones and flowers...Then the brooches, earrings, necklaces. If you are looking for a wedding gown, you should have a look in here. And you don't have to go to London to do so. Just click.

http://www.furcoatnoknickers.co.uk/bridal.php

Not: Bu arada Londra yazılarıma da başlamış oldum :)
Note: By the way, this piece is the beginning of my London memoirs :)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !