Kitap önerisi/Book reco


Son Londra seyahatimde - biliyorum hala yazmadım ve ayıp ediyorum - bir kitap aldım. Aslında bir çok kitap aldım da bir tanesini önereceğim. Yani şimdilik...belki diğerlerini okuduktan sonra onların da önerilecek kadar iyi olduğunu düşünebilirim.


During my latest London visit - I know I'm a fool for not writing about London yet - I got a book. Actually I got many books but will reco only one. I mean for now...maybe I can find a couple of other reco-worthy ones after I read all. 

Neyse kitabın adı: Like I give a frock. Hangi söyleyişten bozma olduğunu anlamışsınızdır sanıyorum. (Bu arada şu sıralar bana yönelik yapılan karalamalarla ilgili düşüncelerime de tercüman bir cümle. Yani orijinal olan cümle tabii, kitabın ismi değil. Hahahahahaha!!!)

Well the name of the book is Like I give a frock. You can tell where it derives from. (By the way, it speaks for my feelings against the smear campaign done against my blog nowadays. Hahahahaha!)

Her neyse kitaptan öğrendiğim bir kaç keyifli noktayı sizlerle paylaşmak istedim./Anyways, I wanted to share a few new USEFUL (!) learnings from the book.
  1. TRAMP STAMP (KALTAK PULU): Düşük belli jeanlerden görünmesi için belin hemen altına bir başka deyişle kalça hizasına yaptırılan dövmeye verilen İngilizce isim. Müthiş bir buluş!/Tattoos just above the butt so that they are visible from low slung jeans. Great wording!
  2. TO BLOUSE (BAKINMAK): Almaya niyetiniz (ve zaten paranız da) olmayan kıyafetleri denemek üzere mağazaları dolaşmak./The act of trying on clothes that you have absolutely no intention (or means) of purchasing.
  3. FASHION VERMIN (MODA HAŞARATI): Bir zamanlar herkesin çok sevdiği ancak yok tişörttü, yok küpeydi, broştu derken her türlü kıyafet ve aksesuarın üstünde gördüğümüz için şirinliğini yitiren hayvancıklar. Aklınıza ilk gelen kelebek, baykuş ve geyikler değil mi?/A once cute animal that has become far too popular for its own good by inflitrating everything from t-shirts, earrings, brooches, etc. The first to pop into mind are butterflies, owls and deers for some reason!
  4. Hong Kong'da bir üniversitede sütyen üstüne bir bölüm olduğunu biliyor muydunuz? Mezun olunca ne olunuyor acaba?/Did you know that there is actually a degre course in bra studies available in Hong Kong? Wonder what you become when you graduate...
Kitap çok sevimli.
Kitap stille ilgili kıyıda köşede kalmış fikirler sunuyor.
Kitap modayla dalga geçiyor.
Kitabın her sayfası elle yazılmış gibi.
Kitabın her sayfasında başka bir ilüstrasyon.
Zeki, farklı, yeni bir nefes gibi.
Modayla ilgilenen herkes okusun diyorum.
Amazon'da da buldum: http://www.amazon.com/Like-Give-Frock-Meaningless-Misguidance/dp/0811868885/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1243888997&sr=8-1

The book is sweet.
The book presents you with "meaningless misguidance and fashion forecasts".
The book makes fun of fashion.
Each page is like hand-written.
Each page has the most wonderful illustrations.
It's witty, different, like fresh breath. 
Anyone interested in fashion should read it.
I found it on Amazon for you: http://www.amazon.com/Like-Give-Frock-Meaningless-Misguidance/dp/0811868885/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1243888997&sr=8-1

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !